Laman Web Rasmi Jabatan Perkhidmatan Veterinar Sabah

Department of Veterinary Services Sabah

 

Jabatan Perkhidmatan Veterinar Sabah

Pengurus Ladang DVS

DR. GERARD YAGA
Pengurus Ladang
Gerard.yaga@sabah.gov.my

Pusat Ternakan Ruminan Tenusu Sebrang Keningau

DR. FRETELDY.FREDDY
Pengurus Ladang
FRETELDY.FREDDY@sabah.gov.my

Pusat Nukleus Lembu Brahman DVS Tawau

Pn. JABIDAH JACOB YONG
Pengurus Ladang
Jabidah.JacobYong@sabah.gov.my

Pusat Pembiakbakaan Ternakan Unggas, Bantayan Tuaran

EN. DICKY DZULKARNAIN BIN HJ HARUN
Pengurus Ladang
Dicky.Dzulkarnain@sabah.gov.my

Pusat Pembiakbakaan Itik, Kiansom Inanam

EN. RUSLAN BIN JAPRI
Pengurus Ladang
Ruslan.japri@sabah.gov.my

Pusat Peningkatan Pembiakbakaan Lembu Pedaging Sebatik

EN. MUHAMMAD SHAH NINTIN
Pengurus Ladang
Muhammadshah.nintin@sabah.gov.my

Pusat Pembiakan Kambing, Lahad Datu

EN. NAZRI BIN JAMRY
Pengurus Ladang
nazryjamry@sabah.gov.my

Pusat Pembiakbakaan Lembu Pedaging Timbang Menggaris

Pengurus Ladang

Pusat Pembiakan Baka Kambing Sabahan DVS Kunak

EN. MOHD HADEY BIN SULAIMAN
Pengurus Ladang
MohdHadey.Sulaiman@sabah.gov.my

Pusat Pembiakbakaan Kambing Dan Bebiri Daerah Ranau

EN.BADRUL RIDZAM HAJIS
Pengurus Ladang
Badrul.Ridzam@sabah.gov.my

Pusat Pembiakbakaan Lembu Pedaging Kalumpang Semporna

EN. JEFRIN B. HAAMBAR
Pengurus Ladang
Jefrin.Hambar@sabah.gov.my

Stesen Pembangunan Ternakan Nabawan

EN. RANER GISWA
Pengurus Ladang
Raner.Giswa@sabah.gov.my

Pusat Pembiakbakaan Kerbau Telupid

EN MOHD FAIZAL BIN KASSIM
Pengurus Ladang
mohdfaizal.kassim@sabah.gov.my

Pusat Pembiakbakaan Bebiri Telupid

EN. ANDREW BIN GUANOI
Pengurus Ladang
Andrew.Guanoi@sabah.gov.my

Projek Ladang Pembiakbakaan Kerbau Sawah Nukleus Telupid

EN. KASDI BIN KAMBANG
Pengurus Ladang
Kasdi.kambang@sabah.gov.my

Pusat Pembakaan Lembu Tenusu Tajau,Kudat

EN. AG. MOHD ZAID BIN AG. SAHAK
Pengurus Ladang
AgMdZaid.AgSahak@sabah.gov.my

Pusat Pembiakbakaan Kambing Boer, Bongawan

EN. Mohammad bin Jumaan
Mohammad.Jumaan@sabah.gov.my

Pusat Pembiakbakaan Lembu Pedaging Wario,Kota Belud

EN. AZRUL FAIZ BIN KAMIRING
Pengurus Ladang
AzrulFaiz.Kamiring@sabah.gov.my