Laman Web Rasmi Jabatan Perkhidmatan Veterinar Sabah

Department of Veterinary Services Sabah

 

Jabatan Perkhidmatan Veterinar Sabah

Ibu Pejabat

Dr. Peter A.K. Lee
Pengarah
Peter.Lee@sabah.gov.my
088-210794
088-238418
Dr. Mary Josephine S. Golingai
Timbalan Pengarah
Mary.Golingai@sabah.gov.my
088-235297
088-238414 / 088-215216

Bahagian Kesihatan Veterinar

Dr. Hjh. Normah Yusop
Timbalan Pengarah
Normah.Yusop@sabah.gov.my
088-287430
088-237266

Bahagian Pembangunan Industri Ternakan

Dr. Maria E. Kissey
Timbalan Pengarah
maria.kissey@sabah.gov.my
088-287403
088-287423

Bahagian Perancangan, Penyelidikan dan Inovasi

Dr. Lim Khun Hiong
Ketua Penolong Pengarah Kanan
KhunHiong.Lim@sabah.gov.my
088-287430
088-237266

Seksyen Pembangunan Daerah

Dr. Zul Bahar Hj Abdul Rashid
Ketua Penolong Pengarah Kanan
ZulBahar.AbdRashid@Sabah.gov.my
088-287411
088-215216

Seksyen Perkhidmatan Veterinar

Dr. Jamaun Angkap
Ketua Penolong Pengarah Kanan
Jamaun.Angkap@Sabah.gov.my
088-287407
088- 237266

Seksyen Pembangunan Komoditi

Dr. Connie Joyce Tann
Ketua Penolong Pengarah
ConnieJoyce.Tann@Sabah.gov.my
088-287411
088-215216

Seksyen Kesihatan Veterinar

Dr. Robert Paulis
Penolong Pengarah kanan
Robert.Paulis@Sabah.gov.my
088-287422
088-237266

Seksyen Monogastrik

Dr. Lorrence Adam
Penolong Pengarah Kanan
Lorence.Adam@Sabah.gov.my
088-287428
088-237266

Unit Ruminan dan Tenusu

Pn Faridah Ilah Latip
Penolong Pengarah Kanan
FaridahIlah.Latip@Sabah.gov.my
088-287413
088-287421

Seksyen Pentadbiran dan Pengurusan

En Eduardo Magbanua
Ketua Penolong Pengarah
Eduardo.Magbanua@Sabah.gov.my
088-287409
088-237266

Seksyen Pembangunan Sumber Genetik

Pn Alizah Binti Ali
Penolong Pengarah
Alizah.hjali@Sabah.gov.my
088-224007
088-254424

Seksyen Kewangan Dan Akaun

Pn Norpah Asbollah
Penolong Pegawai Tadbir
Norpah.Asbollah@sabah.gov.my
088-255587
088-287421

Seksyen Pentadbiran dan Pengurusan

Cik Saffiona Tuning
Penolong Akauntan
Saffiona.Tuning@Sabah.gov.my
088-253753
088-287424

Seksyen Kewangan Dan Akaun

En Kennedy Juani
Ketua Unit
Kennedy.Juani@Sabah.gov.my
088-287426
088-287423

Unit Penerangan dan Teknologi Maklumat

En Abdullah Hj Mohd Salleh
Ketua Unit
Abdullah.mohdsalleh@sabah.gov.my
088-223375
088-237266

Unit Sosioekonomi

En David C Gissong
Pegawai Teknikal Kepada Pengarah
David.Gissong@Sabah.gov.my
088-287411
Puan Siti Fairoza Binti Mazlan
Ketua Unit
SitiFairoza.Mazlan@Sabah.gov.my
088-287411

Unit Perangkaan dan Komunikasi Korporat

En Thomas Sugara
Ketua Unit
Thomas.Sugara@Sabah.gov.my
088-287411

Unit Inkubator Industri Asas Ternakan

En Jobit Sulangi
Ketua Unit
Jobit.Sulangi@Sabah.gov.my
088-287411

Unit Industri Walit dan Aneka Ternakan

Pn Erizia Ejoh
Ketua Unit
Erizia.Ejoh@Sabah.gov.my
088-231490
088-231490

Unit Perpustakaan