Laman Web Rasmi Jabatan Perkhidmatan Veterinar Sabah

Department of Veterinary Services Sabah

 

Jabatan Perkhidmatan Veterinar Sabah

Ibu Pejabat

Pengarah DVS Sabah
Dr. Hjh. Normah Yusop
Pengarah
Normah.Yusop@sabah.gov.my
088-287430
088-237266
Dr. Mary Josephine S. Golingai
Timbalan Pengarah
Mary.Golingai@sabah.gov.my
088-235297
088-238414 / 088-215216

Bahagian Kesihatan Veterinar

Dr. Maria E. Kissey
Timbalan Pengarah
maria.kissey@sabah.gov.my
088-287403
088-287423

Bahagian Perancangan, Penyelidikan dan Inovasi

TP PIT
Dr. Jamaun Angkap
Timbalan Pengarah
Jamaun.Angkap@Sabah.gov.my
088-287407
088- 237266

Bahagian Pembangunan Industri Ternakan

Dr. Lim Khun Hiong
Ketua Penolong Pengarah Kanan
KhunHiong.Lim@sabah.gov.my
088-287430
088-237266

Seksyen Pembangunan Daerah

Dr. Zul Bahar Hj Abdul Rashid
Ketua Penolong Pengarah Kanan
ZulBahar.AbdRashid@Sabah.gov.my
088-287411
088-215216

Seksyen Perkhidmatan Veterinar

Dr. Connie Joyce Tann
Ketua Penolong Pengarah
ConnieJoyce.Tann@Sabah.gov.my
088-287411
088-215216

Seksyen Kesihatan Veterinar

En Eduardo Magbanua
Ketua Penolong Pengarah
Eduardo.Magbanua@Sabah.gov.my
088-287409
088-237266

Seksyen Pembangunan Sumber Genetik

Dr. Robert Paulis
Penolong Pengarah kanan
Robert.Paulis@Sabah.gov.my
088-287422
088-237266

Seksyen Monogastrik

Dr. Teddy Marshall
Penolong Pengarah Kanan
TeddyMarshall.Denis@Sabah.gov.my
088-287428
088-237266

Unit Ruminan dan Tenusu

En Francis Palikat
Penolong Pengarah Kanan
088-287411

Seksyen Penguatkuasaan Veterinar

En Yusrinsyam Bin Yusop
Penolong Pengarah Kanan
Yusrinsyam.Yusop@Sabah.gov.my
088-287413
088-287421

Seksyen Pentadbiran dan Pengurusan

Dr. Nur Hasreena Nadia Ahlun
Penolong Pengarah
NurHasreena.Ahlun@sabah.gov.my
088-287411
088-238414 / 088-215216

Seksyen Kuarantin dan Import-Eksport

En Badroem Binetek
Penolong Pengarah
Badroem.Binetek@sabah.gov.my
088-224007
088-254424

Seksyen Kewangan Dan Akaun

Pn Norpah Asbollah
Penolong Pegawai Tadbir
Norpah.Asbollah@sabah.gov.my
088-255587
088-287421

Seksyen Pentadbiran dan Pengurusan

Cik Olivia Eyvonne Tamin
Penolong Akauntan
Olivia.Tamin@Sabah.gov.my
088-253753
088-287424

Seksyen Kewangan Dan Akaun

En Kennedy Juani
Ketua Unit
Kennedy.Juani@Sabah.gov.my
088-287426
088-287423

Seksyen Penyelidikan dan Inovasi

Ketua Unit
088-223375
088-237266

Unit Sosioekonomi

En David C Gissong
Ketua Unit
David.Gissong@Sabah.gov.my
088-287411

Unit Dasar,Perancangan,Pemantauan dan Penilaian

Pn Siti Fairoza Binti Mazlan
Ketua Unit
SitiFairoza.Mazlan@Sabah.gov.my
088-287411

Unit Perangkaan dan Komunikasi Korporat

En Abdul Kadir Umar
Ketua Unit
AbdKadir.Umar@sabah.gov.my
088-287411

Unit Inkubator Industri Asas Ternakan

En Jobit Sulangi
Ketua Unit
Jobit.Sulangi@Sabah.gov.my
088-287411

Unit Industri Walit dan Aneka Ternakan

Pn Erizia Ejoh
Ketua Unit
Erizia.Ejoh@Sabah.gov.my
088-231490
088-231490

Unit Perpustakaan