Text Resize

-A A +A

Switch style

Direktori Kakitangan

Ibu Pejabat

Ir. Harun Hj. Abas

Pengarah
Jabatan Perkhidmatan Haiwan dan Perusahaan Ternak, Sabah
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-210794, Faks: 088-238418
Harun.Abas@sabah.gov.my

Dr. Peter A.K. Lee

Timbalan Pengarah
Bahagian Perkhidmatan Veterinar
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-287411, Faks: 088-238411
Peter.Lee@sabah.gov.my

Dr. Mechor Juinis @ Abd. Halim

Timbalan Pengarah
Bahagian Pembangunan Industri Ternakan
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-287430, Faks: 088-237266
Mechor.Juinis@sabah.gov.my

Ir. Samto Sulah

Ketua Penolong Pengarah Kanan
Indusri Tenusu & Asas Ternakan
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-287405, Faks: 088-287405
Samto.Sulah@sabah.gov.my

Dr. Normah Yusop

Ketua Penolong Pengarah Kanan
Seksyen Pembangunan Daerah
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-287400, Faks: 088-238418
Normah.Yusop@sabah.gov.my

Dr. Mary Josephine S. Golingai

Ketua Penolong Pengarah Kanan
Seksyen Kesihatan Awam Veterinar
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-235297, Faks: 088-238414

Dr. Maria E Kissey

Ketua Penolong Pengarah Kanan
Seksyen Komoditi
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-287403, Faks: 088-287423
Maria.Kissey@sabah.gov.my

Dr. Zul Bahar Hj. Abd. Rashid

Ketua Penolong Pengarah
Seksyen Perkhidmatan Veterinar
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-235297, Faks: 088-238414

Suhaili Lusin

Ketua Penolong Pengarah
Seksyen Pembangunan Sumber Genetik
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-287407
Suhaili.Lusin@sabah.gov.my

Dr. Lim Khun Hiong

Ketua Penolong Pengarah
Unit Pembangunan Industri Unggas dan Khinzir
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-287400, Faks: 088-238418

Dr. Samuil Mopun

Ketua Penolong Pengarah
Seksyen Perancangan dan Pembangunan Sumber Manusia
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-287403, Faks: 088-287423
Samuil.Mopun@sabah.gov.my

Pn. Rosita Ambo Dalli

Penolong Pengarah Kanan/Pegawai Tadbir
Seksyen Pentadbiran dan Pengurusan 
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-287415
Rosita.AmboDalli@sabah.gov.my

Pn. Mimy Shak

Penolong Pengarah/Akauntan
Seksyen Kewangan dan Akaun
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-224007
Mimy.Shak@sabah.gov.my

En. Azizan Mohd Maruf

Pegawai Penyelidik
Unit Data
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-287426
Azizan.MohdMaruf@sabah.gov.my

En. Kennedy Juani

Pegawai Penyelidik
Unit Penerangan dan ICT
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-287426
Kennedy.Juani@sabah.gov.my

En. Abdullah Mohd Salleh

Penolong Pegawai Veterinar Kanan
Unit Pembangunan Industri Ternakan
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-223375
Abdullah.MohdSalleh@sabah.gov.my

En. Marius Gapang

Penolong Pegawai Veterinar Kanan
Unit Pembangunan Industri Ternakan
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-287411
Marius.Gapang@sabah.gov.my

En. Khairudin Hj. Saidi

Penolong Pegawai Tadbir
Seksyen Pentadbiran dan Pengurusan 
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-287415
Khairudin.Saidi@sabah.gov.my

En. Thomas Sugara

Penolong Pegawai Veterinar
Unit Tenusu & Rusa
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-255597
Thomas.Sugara@sabah.gov.my

Pn. Erizia Ejoh

Penolong Pegawai Perpustakaan
Unit Perpustakaan
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-231490, Faks: 088-231490
Erizia.Ejoh@sabah.gov.my

Pn. Nor Sandralilla Jasri

Penolong Akauntan
Seksyen Kewangan dan Akaun
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-287424
NorSandralilla.Jasri@sabah.gov.my

Pn. Shirley Bonnie Hunggim

Setiausaha Pejabat
Pejabat Pengarah
Beg Berkunci 2051, 88999 Kota Kinabalu, Sabah
Tel: 088-287401
Shirley.Bonnie@sabah.gov.my
Last updated: 13/09/2018